One Thousand Shades of Green - Tuscany Photography Tour, April 2022

One Thousand Shades of Green - Tuscany Photography Tour, April 2022

Join me to witness and capture the unforgettable beauty of the Medieval villages and green valleys of mind-blowing Tuscany.

Day 1

Pegasus Havayolları ile Saat 11:55’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bologna’ya uçuyoruz. Saat 13:50’de Bologna’ya vardıktan sonra bizi karşılayacak olan aracımıza biniyor ve "Rönensans’ın Beşiği” Floransa’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Bu muhteşem şehri, günbatımında büyüleyici fotoğraflar veren Piazzale Michelangelo’dan fotoğraflıyoruz. Sonrasında serbest zaman. 
Konaklama: Floransa

Day 2

Gündoğumunda dünyanın en meşhur köprülerinden, Arno Nehri üzerindeki Ponte Vecchio’yu (Eski Köprü) ve nehirdeki yansımaları fotoğraflıyoruz. Otele dönüşümüzde kahvaltının ardından Pienza’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki "Güzel Kuleler Şehri” San Gimignano’da kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Avrupa’nın en iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden San Gimigano’dan sonraki durağımız, iki gece geçireceğimiz UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki, "Rönesans Şehirciliğinin Mihenktaşı” Pienza. Günbatımında Gladyatör filmindeki Gladyatör’ün Evi olarak bilinen Terrapille Çiftlikevi’ni fotoğraflıyoruz. Sonrasında serbest zaman. 
Konaklama: Pienza

Day 3

Gündoğumunda, Toskana ile âdeta özdeşleşmiş, İtalya deyince mutlaka bir yerlerde karşınıza çıkmış, Val d’Orcia bölgesindeki Belvedere Çiftlikevi’ni fotoğraflıyoruz. Otele dönüşümüzde kahvaltının ardından yaklaşık iki bin yıllık Sorano ve bin yıllık Pitigliano kasabalarını fotoğraflamak üzere yola çıkıyoruz. Her iki kasaba da dar sokaklarıyla bizlere mükemmel sokak fotoğrafları çekme fırsatı veriyor. Güneşi Pitigliano’da batırıyor ve otelimize dönüyoruz.
Konaklama: Pienza

Day 4

Kahvaltıdan sonra Pienza’ya veda ediyor ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki bir başka durağımız Siena’ya doğru yola çıkıyoruz. Günbatımında Asciano Kasabası civarındaki bir başka çiftlikevini fotoğraflıyor ve otelimize dönüyoruz. 
Konaklama: Siena

Day 5

Gündoğumunda Mucigliani Köyü’nün, yeşilin bin bir tonuyla bezenmiş tepelerini fotoğraflıyoruz. Otele dönüşümüzde kahvaltının ardından havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Pegasus Havayolları ile Saat 14:40’ta Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı’ndan İstanbul’a uçuyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış saatimiz 18:25.

Price

  - İki kişilik odada kişi başı 850 Euro.
  - Tek kişilik oda farkı 190 Euro.

Total Number of Participants

  - Maximum number of participants is 8.

What's Included

  - Accommodation.
  - All meals.
  - All transfers.
  - Photoshop workshops.

What's Not Included

  - Flights to and from Italy.

  - Alcoholic beverages during meals.

  - Visas (if required).

  - Single supplement.

Go Up